Connect with us

Elektrikli Araba Haberleri

MINI, JCW Donanımıyla Yenilenen Cooper SE Modelini Tanıtıyor

Yayınlayan

on

Tamamen elektrikli MINI Cooper SE artık sportif John Cooper Works donanım seçeneğiyle de sunuluyor. 3 kapılı otomobilin “ayarları” dışında ve iç özelliklerinin yanı sıra “go-kart modu” ile de sınırlıdır. Tahrik teknolojisi temel modelle aynı kalır.

Yeni John Cooper Works logosu, geleneksel kırmızı-beyaz-siyah renk şeması ve sekizgen ön ızgarada sembolize edilmiş damalı bayrakla birlikte gelir. Cooper SE’nin JCW donanım görünümü, diğer özelliklerinin yanı sıra, her biri on kollu 2 tonlu kucak kollu 18 inç jantlar ve göz alıcı kırmızı JCW fren kaliperleri ile elde edilir, bu da sportif karakteri ortaya çıkarır.

Cooper SE’nin JCW donanımındaki standart görünüm, ön ve arka alanlarda çarpıcı difüzörleri içerir. Radyatör ızgarasının çerçevesi ve logosu parlak siyah renktedir. Görsel açıdan öne çıkan özellikler arasında kontrast oluşturan tavan ve Chili Red ayna kapakları yer alır. LED farlar bireysel ışık imzalarına sahiptir. JCW imzası seçildiğinde, ön farlar gündüz farları olarak yalnızca iki yatay şerit gösterir. Matris arka lambaların grafiği aracın arka kısmının genişliğini vurgular.

İçeride JCW koltuklar, omuz bölgesinde suni deriyi kırmızı dikişlerle ve çok renkli örgü malzemeyle birleştirir. Siyah ve kırmızı renk konsepti, yolcu tarafı damalı bayrak tarzında JCW’ye özgü desenle süslenmiş iç kapı paneli ve ön panelin örme yüzeyinde de devam eder.

240 milimetre çapındaki merkezi, yüksek çözünürlüklü OLED ekran, araca ilişkin verileri bir araya getirir ve navigasyon, medya, telefon ve klima ayarları hakkında bilgi sağlar. “MINI Deneyim Modları” ile kişiselleştirme için yeni olanaklar sunar. Buna John Cooper Works’ten ilham alan, ekranı ve iç aydınlatmayı antrasit kırmızısına boyayan go-kart modası da dahildir. Özel go-kart sesine ek olarak, bu modda gaz pedalının optimize edilmiş gaz tepkisi de sportif sürüş deneyimini öne çıkarmayı amaçlar.

Elektrikle üretilen 218 beygir gücü (160 kW) ve 330 Nm maksimum tork ile JCW donanımındaki Mini Cooper SE, 0’dan 100 km/s hıza 6,7 saniyede çıkar. 54,2 kWh enerji içeriğine sahip dahili yüksek voltajlı batarya, WLTP test döngüsünde belirlenen 402 kilometreye kadar menzil sağlar. Kombine tüketim 14,7 – 14,1 kWh/100 km’dir.

95 kW’a kadar doğru akımla hızlı şarj mümkündür. Bu, pilin hızlı şarj istasyonunda yüzde 10’dan yüzde 80’e 30 dakikadan kısa bir sürede şarj edilebileceği anlamına gelir. Yüksek voltajlı akü, alternatif akım kullanılarak 11 kW ile şarj edilir.

Yeni Cooper SE’nin fiyatı 36.900 Euro’dan başlıyor. JCW donanımıyla fiyatlar 45.860 Euro’dan başlıyor.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir