Connect with us

Elektrikli Araba Haberleri

Niğde’de bir firma tek kapılı 3 kişilik elektrikli araç üretimine başladı

Yayınlayan

on

Niğde’de faaliyet gösteren bir fabrika seri olarak her ay 30 adet elektrikli araba üretiyor. Fabrika Müdürü Abdulkadir Açıkgöz’ün açıklamaları şu şekilde;

Üç kategoride araç ürettiklerini belirten ve araçların hızının 45 kilometreye kadar ulaşabildiğini aktaran Açıkgöz;

“Araçlarımız 4 tekerlekli, 3 kişilik elektrikli otomobil. Bir sürücü, 2 yolcu rahatlıkla binebiliyor. 45 kilometre hız limiti, 80 ile 100 kilometre arasında da menzili var. Şu anda araçlarımızın Avrupa Tip onayı var, yurt dışına da satabiliriz. Ama özellikle Niğde ve yakın çevreleri daha sonra Türkiye geneli ve yurt dışı satışı düşüneceğiz. Çok talep var, gelecekte her eve lazım olacak bir araç. Yakın mesafelerde insanlar ulaşımını bu araçlarla sağlayacaklar. Özellikle ev hanımları, öğretmenler, memurlar her gün günübirlik işe gidip gelen şehir içi trafiğinde kullanılacak araçlar. 250 kilograma kadar yük kapasitesi var. Aracımız, 380 kilo diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Elektrikli otomobillere ilgi duyan, Türkiye'de elektrikli araçlar hakkında daha fazla habere ulaşılmasını hedefleyen bir yazar. Sunduğumuz bilgiler ile bilinçli bir elektrikli otomobil kitlesi oluşturmayı hedeflemekteyiz.