Connect with us

Elektrikli Araba Haberleri

Nio ES8 Özellikleri ve Fiyatı 2023

Yayınlayan

on

Nio ES8 Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde elektrikli 2023 SUV NIO ES8 ‘in ikinci neslinin tanıtımı bekleniyordu. Nio ES8 özellikleri ve fiyatı da belirginleşmeye başladı. Bu, markanın 6 kişilik elektrikli SUV amiral gemisi olarak piyasaya sürülecek. Ayrıca EC7 gibi, yeni nesil ES8 de Nio’nun oldukça verimli ikinci nesil elektrikli platformu üzerine inşa edilmiştir.

Bu model de diğerleri gibi 480 kW olan iki motora sahiptir. Ayrıca maksimum 850 Nm tork ile araç özel bir yapıya sahiptir. 0’dan 100 km/s hıza 4,1 saniyede ulaşıyor. Çinli start-up’ın aktardığı gibi, akıllı fren sistemi IPB, iki odacıklı havalı süspansiyon ve akıllı şasi kontrolörü (ICC) sürüş deneyimini kapsamlı bir şekilde geliştiriyor.

Nio ES8 Fiyatı Ne Kadar?

Yeni Nio ES8 Avrupa Fiyat Listesi ve mevcut 2023 fiyat bilgileri aşağıda yer almaktadır.

  •  ES8 75 kWh 70,810 Euro
  •  ES8 100 kWh 78,600 Euro
  •  ES8 Executive 75 kWh 73,500 Euro
  •  ES8 Executive 100 kWh 81,300 Euro

NIO , yeni ES8 için şimdiden ön rezervasyon almaya başladı ve teslimatların Haziran 2023‘te başlaması planlanıyor.

Nio ES8 Türkiye Fiyatı 2023

Eğer bir ES8 modelini Türkiye ‘de kullanmak istiyorsanız Almanya veya daha yakın satış noktasından alıp Türkiye’ye getirtmeniz gerekmektedir. Peki bu şekilde Nio ES8 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

  • NIO ES8 75 kwh Fiyatı: 70,810 Euro
  • Türkiye Fiyatı : 1 Milyon 400 Bin TL
  • ÖTV %10 : 140 bin TL
  • KDV %18 : 277 bin TL
  • Gümrük İşlemleri : 7,500 TL

Toplam Nio ES8 Türkiye’ye Geliş Fiyatı : 1,824,000 TL

Nio ES8 İç Mekan

Teknik Detaylar ve İç Tasarım

ES8’de, dört ana koltuk  ve esnek bir üçüncü sıra koltuğu bulunmaktadır., Yeni ES8’in amiral gemisi bir SUV olarak ölçülü ve ferah stilini bizlere gösteriyor. Yolcu koltuğu, sıfır yerçekimi duruşu sağlamak için otomatik olarak yükselen desteklere sahiptir. İkinci koltuk sırasının orta kol dayanağı, etkileyici sürüş deneyimini dijital bir seviye ve bir depolama seviyesi ile desteklemek için bir “yönetici merkez” görevi görüyor. Geniş bir üçüncü sıra, NIO’nun da belirttiği gibi yolcuları konfor özellikleriyle karşılamaktadır.

5.099 mm uzunluğunda, 1.989 mm genişliğinde ve 1.750 mm yüksekliğinde, 3.070 mm dingil mesafesine sahip bir araçtır. Elektrikli otomobil “zekası” açısından elektrikli SUV, NIO’nun Lidar dahil 33 yüksek performanslı sensöre sahip bir süper algılama sistemi olan Aquila ve Adam gibi tam yığın teknolojilere dayanan en yeni Banyan akıllı sistemi ile donatılmıştır. 1016T’ye kadar Bilgi İşlem gücüne sahip, dört adet Orin X yongasıyla çalışan süper bilgi işlem platformu da aracı desteklemektedir. Ek olarak, bu model aynı zamanda PanoCinema dijital panorama kokpiti ile donatılmıştır.

Bu arada, iki modelde, NOMI adındaki dünyanın ilk asistanından oluşan ve yapay zekaya dayalı dijital bir kokpit olan PanoCinema , Dolby Atmos ses teknolojisi ile donatılmış sürükleyici bir 7.1.4 ses sistemi , 12.8- AMOLED teknolojisine ve yüksek performanslı AR ve VR cihazlarına sahip inçlik merkezi kontrol ekranı, kokpite kullanıcı için sürükleyici bir dijital alan sağlıyor.

2023’ün ilk yarısından itibaren, pilot işlev NIO EC7 ve ES8’de kullanılabilecektir. Navigasyon başladığında, araç pil değiştirme rotasını otomatik olarak planlayabilir, akıllı navigasyon ile pil değiştirme istasyonuna gidebilir, akü değişimini otomatik olarak tamamlayabilir ve otomatik olarak servis alanından çıkıp otoyola dönebilir.

Elektrikli otomobillere ilgi duyan, Türkiye'de elektrikli araçlar hakkında daha fazla habere ulaşılmasını hedefleyen bir yazar. Sunduğumuz bilgiler ile bilinçli bir elektrikli otomobil kitlesi oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir